Šeštadienis, 2019 m. rugpjūčio 24 d., 16:25
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas

BENDRA INFORMACIJA APIE GLOBĖJŲ (RŪPINTOJŲ), SOCIALINIŲ GLOBĖJŲ, ĮTĖVIŲ, MOKYMO IR KONSULTAVIMO PROGRAMĄ GIMK

Varėnos socialinių paslaugų centras gavęs asmens, norinčio tapti globėju (rūpintoju), socialiniu globėju ar įtėviu prašymą ir kitus dokumentus, teikia juos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos įgaliotam teritoriniam skyriui pradiniam įvertinimui dėl pareiškėjo tinkamumo tapti globėju (rūpintoju).
Globos centras gavęs iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos įgalioto teritorinio skyriui asmens, norinčio tapti globėju (rūpintoju), socialiniu globėju ar įtėviu teigiamą pirminį įvertinimą, per 14 kalendorinių dienų organizuoja GIMK įvadinius mokymus. Jeigu mokymai jau prasidėję ir asmens negalima prijungti prie grupės, siūloma vykti į kitame mieste organizuojamus mokymus. Asmens pageidavimu, jis gali tapti kitų artimiausiu metu planuojamų Varėnos globos centre organizuojamų mokymų dalyviu. 


GIMK mokymai susideda:


Pagrindinė mokymų programa skirta visiems norintiems tapti globėjais (rūpintojais), socialiniais globėjais ar įtėviais. Ši mokymų programa susideda iš 7 dalių.

Vienos mokymo programos dalies trukmė 3 akademinės valandos. Mokymai vyksta kartą per savaitę po darbo valandų (t. y. nuo 18 val. iki 21 val.).
Mokymų metu organizuojami ne mažiau kaip 2 vizitai pareiškėjų namuose.
Pareiškėjams baigus pagrindinę GIMK mokymų programos dalį išduodami baigimo pažymėjimai, tačiau jo gavimas nesuteikia teisės tapti globėju (rūpintoju), socialiniu globėju ar įtėviu.
Pasibaigus globėjų (rūpintojų), socialinių globėjų ir įtėvių mokymams ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų parengiamos išvados apie pareiškėjų pasirengimą tapti globėjais ar įtėviais.
Pareiškėjai gavę teigiamą išvadas, laukia pasiūlymo globoti ar įvaikinti vaiką.


Rengiant išvadą su pareiškėjais aptariame penkias gebėjimų grupes:

1. Saugios aplinkos užtikrinimas ir fizinių poreikių tenkinimas.
2. Vaikų poreikių tenkinimas bei raidos sunkumų kompensavimas.
3. Vaiko ryšių su jo biologine šeima užtikrinimas.
4. Pagalba vaikui, užmezgant saugius ir patvarius ryšius.
5. Bendradarbiavimas sprendžiant vaiko ir šeimos problemas. 
Parengtoje išvadoje dėl būsimų globėjų (rūpintojų) ar įvaikintojų, pasirašo atestuoti GIMK specialistai vedę mokymus ir pareiškėjai (būsimieji globėjai, (rūpintojai) ar įvaikintojai.
Parengtos išvados pateikiamos Varėnos vaiko teisių apsaugos skyriui.


Pareiškėjai norintys tapti socialiniais globėjais, išklausę pagrindinę GIMK mokymų programos dalį ir gavę teigiamą išvadą turi išklausyti 6 mokymo dalių specializuotą GIMK mokymų programą. Tik išklausę specializuotą GIMK mokymų programą, socialinis globėjas gali būti įdarbinamas Globos centre.

 

 

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2015 Varėnos socialinių paslaugų centrasIT Sprendimai: UAB Intermedija ®