Šeštadienis, 2020 m. liepos 11 d., 07:32
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas

Varėnos rajono senyvo amžiaus asmenų socialinės atskirties rizikos mažinimas

Nuo 2015 m. balandžio mėnesio Varėnos socialinių paslaugų centre pradedama įgyvendinti programa „Varėnos rajono senyvo amžiaus asmenų socialinės atskirties rizikos mažinimas“.
Pagrindiniai programos uždaviniai – įtraukti senyvo amžiaus asmenis į aktyvią kultūrinę, edukacinę ir meninę veiklą.


Žmogui senstant, lėtai kinta visa jo organizmo struktūra, silpsta organų veikla, silpnėja atmintis - žmonės susiduria su begale sveikatos problemų. Dažnai, atsiradus vienam sveikatos sutrikimui, atsiranda daug kitų problemų, susijusių su seno žmogaus sveikata. Viso to pasekmė – senyvo amžiaus žmogui gyvenimas tampa neįdomus, jaučiama įtampa ir stresas. Ilgainiui tai gali pasireikšti emociniu išsekimu, bendravimo sutrikimais ar intereso gyvenimui praradimu – padidėja socialinės atskirties rizika. Tyrimais yra įrodyta, kad socialinė izoliacija kelia didžiausią riziką pagyvenusių žmonių fizinei ir psichologinei sveikatai.


Todėl ilgėjant gyvenimo trukmei, labai svarbu užtikrinti senyvo amžiaus žmonių sėkmingą senėjimą ir psichologinę gerovę. Ä®vairių autorių atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad laisvalaikio, ypač visuomeninė, organizuota veikla yra labai reikalinga pensinio amžiaus žmonėms, kadangi dalyvavimas socialinėje veikloje, laisvalaikio leidimas yra svarbus subjektyvios gerovės aspektas: veikia fizinę sveikatą, pažinimo funkcijas, suteikia norą gyventi, padeda užmiršti rūpesčius, išgyventi sunkumus - skatina džiaugtis gyvenimu. 

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2015 Varėnos socialinių paslaugų centrasIT Sprendimai: UAB Intermedija ®