Penktadienis, 2023 m. rugsėjo 29 d., 12:52
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas

KETURI GLOBOJAMI VAIKAI - DIEVO SIŲSTA DOVANA

26 metus santuokoje gyvenantys Danutė ir Artūras Stankūnai net nesuabejoję nusprendė paimti globoti 6,5 mėn. Artūro sesers sūnelį, kai jo tėtis mirė, o mama pasuko netinkamu gyvenimo keliu. 
Paėmus auginti pirmąjį vaiką, globėja susidūrė ir su iššūkiais. Danutė pasakoja, kad kurį laiką buvo palaikomi ryšiai su globotinio biologine motina, kuri atsiųsdavo vaikui dovanėlių, pasiteiraudavo apie vaiką, tačiau pati jo auginti galimybių neturėjo. Kai berniukui suėjo vieneri metukai, globėja parodė jam biologinės motinos nuotrauką ir nuvežė susitikti su ja. Moteris prisipažįsta, kad tai buvo pats didžiausias iššūkis, nes ją kaustė begalinė baimė, jog pamačiusi vaiką motina norės pati jį auginti. Baimei nepasitvirtinus, šeima nesustojo ir savo meile bei šiluma apgaubė dar kelis vaikučius.
Antroji globotinė Samanta šeimoje atsirado, kai mergaitei buvo 2,7 metukų. Pirmą kartą eidami aplankyti Samantos, Danutė ir Artūras apie ją nieko nežinojo, tačiau pamatę ją, širdimi nujautė, kad iš visų vaikų būtent ją nori pasiimti į savo šeimą. Kelis kartus ją aplankę globos namuose, sutuoktiniai jautė, kad sekantį kartą namo išvažiuos su Samanta. Parsivežus mažąją į namus, ji vengė kontakto, kurį laiką nekalbėjo, bet greitai ryšys užsimezgė, mergaitė adaptavosi ir apsiprato. 
Trečiosios globotinės Živilės atsiradimas šeimoje buvo gana įdomus. Buvo tokia situacija, kuri maloniai nustebino. Danutė atsimena, kai jų biologinis sūnus grįžęs iš mokyklos paprašė, kad tėvai pasiryžtų dar vienai globai. Sūnus papasakojo tėvams apie savo klasiokę, kuri savaitgaliais važiuodavo į globos namus „Spengla“, nes neturėjo šeimos ir jai nebuvo pas ką grįžti. Jam buvo labai gaila mergaitės. „Mes su vyru net neabejodami sutikom šiai mergaitei padėti visur ir visada“ – teigia moteris. Taigi, Stankūnai paklausė savo sūnaus ir pasiryžo globoti dar vieną vaiką. Živilę globėjai apibūdina kaip atsakingą, paklusnią ir gerą mergaitę, kuri greitai ir lengvai prisitaikė prie pasikeitusios padėties. Šiandien globotinė Živilė jau sukūrusi šeimą. Namuose krykštauja dvi mažytės dukrytės. Taip, taip, o Živilės sutuoktinis - globėjų sūnus, kurio prašymu ir paskatinimu mergaitė ir atsirado jų namuose. Jaunoji šeima augina vieną savo dukrytę ir vieną iš vaikų globos namų paimtą globotinę. 
Ketvirtas vaikas šeimoje - Samantos brolis Rytis. Apie globos namuose augantį jų globotinės Samantos biologinį brolį, globėjai sužinojo iš Vaiko teisių apsaugos skyriaus. Danutė šypsosi - ‚,Samanta labai prašė pasiimti brolį, sakė, kad padės jį auginti“.
Pasak Danutės ir Artūro, kiekvienas vaikas šeimoje apsiprato skirtingai, bet nesunkiai, tačiau lengviausiai naujuose namuose apsiprato Rytis. Dabar Ryčiui ieškojimų ir naujų iššūkių periodas – paauglystė. Jis žingeidus, nori save visur išbandyti, reikalauja daug dėmesio. Žodis, ne žvirblis - Samanta labai prisideda prie brolio auginimo ir auklėjimo. 
Globėjai pasakoja, kad jų globojami vaikai žino savo atsiradimo istoriją, tačiau kalbėti apie praeitį globotiniai nenori. 
Danutė ir Artūras labai džiaugiasi savo tėvais ir draugais, kurie juos visada palaikė. Tarp vaikų ir senelio buvo labai stiprus ryšys. ,,Priėmė kaip savus vaikus, sekė pasakas, pamyluodavo, paguosdavo, po lygiai dalindavo dovanas“ – dalinasi savo prisiminimais moteris.
Šiandien Danutės ir Artūro Stankūnų vyriausieji globotiniai jau savarankiški. Vienas globotinis gyvenimą kuria Vilniuje – mokosi krašto apsaugos mokykloje. Samanta mokosi Vilniaus kolegijoje ir darbuojasi Vilniaus Gedimino Štabo bataliono aprūpinimo būrio teikimo skyriaus vairuotoja. Buvusi globotinė, dabar jau marti, Živilė augina dvi dukreles ir mokosi LEU socialinio darbo specialybės.

,,Šie vaikai mums buvo Dievo siųsta dovana‘‘ – teigia Danutė. „Pasitaikiusios problemos ir rūpesčiai neužgožė laimės ir džiaugsmo, kuriuos jie suteikė mūsų namams“- šypsosi pašnekovai.
Šeimoms, kurios galvoja apie globą, Danutė ir Artūras Stankūnai linki būti drąsesniais, optimistiškesniais ir nebijoti šios atsakomybės. Iškilus problemoms ir susidūrus su iššūkiais, visuomet pagelbės institucijos.Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras