Penktadienis, 2023 m. rugsėjo 29 d., 06:31
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
„Sidabrinė linija“ - nemokama draugystės, bendravimo pagalbos linija

2018 m. vasario 21 d. Varėnos socialinių paslaugų centro salėje įvyko susitikimas su „Sidabrinės linijos“ savanorėmis, kurios gausiai susirinkusiems Varėnos rajono savivaldybės seniūnijų, įstaigų atstovams bei miesto senjorams papasakojo apie bendravimo linijos veiklos ypatumus.

 

„Sidabrinė linija“ yra nemokama draugystės, bendravimo telefonu ir psichosocialinės pagalbos paslauga vienišiems, atskirtį ir izoliaciją išgyvenantiems garbaus amžiaus žmonėms, padedanti išgyventi psichologinius sunkumus, susirasti telefoninį draugą, kuris reguliariai paskambins pasidomėti kaip sekasi, paklausti, kaip žmogus jaučiasi, pasiūlyti pagalbos, ar šiaip pasišnekučiuoti. 

 

Kaip teigė M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo savanoriškos veiklos koordinatorė Giedrė Šavinienė, šiuo metu Lietuvoje daug įvairios labdaringos veiklos, įvairių projektų, tačiau paanalizavus statistiką, paaiškėja, kad daugiausiai lietuviai aukoja vaikams, beglobiams gyvūnams, kad ir kaip būtų keista, deja senyvo amžiaus žmonės dėmesio sulaukia mažai. Sutuoktiniai Marius ir Kristina Čiuželiai projekto „Sidabrinė linija“ mintį parsivežė iš Didžiosios Britanijos, kur tokia paslauga vyresnio amžiaus žmonėms gyvuoja jau ne vienus metus ir sėkmingai prigijo. Lietuviai nuvažiavo pasidomėti ir sulaukė britų pritarimo ir skatinimo įgyvendinti kažką panašaus mūsų šalyje. Padedančiųjų įsigyti reikalingų produktų, pagaminti pietus ar apsitvarkyti Lietuvos seneliams lyg ir yra, tačiau socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai, teikiantys paslaugas į namus, Carito ar kitų organizacijų savanoriai dažniausiai pritrūksta laiko prisėsti ir pabendrauti su senyvo amžiaus asmenimis.

 

„Sidabrinė linija“ telefoniniams pokalbiams suveda ir du vyresnio amžiaus senjorus, ir senuką su savanoriais, kurių amžius įvairus. Linijos išskirtinumas – stengiamasi derinti pašnekovus pagal jų pomėgius, kad jie iš karto turėtų, apie ką kalbėti. Norintys surasti pokalbių draugą, gali skambinti darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val. nemokamu telefonu 8 800 800 20.

 

Pasak G. Šavinienės, seneliai įspėjami, kad naudojantis „Sidabrinės linijos“ bendravimo paslauga, niekada nebus aptarinėjami piniginiai santykiai, tad jeigu pašnekovas pradeda apie tai kalbėti, iš karto reikia skambinti policijai arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Laikas, kada bus skambinama, suderinamas iš anksto, jis turi tikti abiems pusėms. Paprastai būna numatyta savaitės diena ir valanda, kurią suskamba telefonas, tereikia pakelti ragelį ir pradėti pokalbį. Jeigu dėl svarbių priežasčių vienas iš pokalbio pusių negalės numatytu laiku bendrauti, visada gali paskambinę nemokamu telefonu  8 800 800 20, pokalbį atidėti.

 

„Sidabrinės linijos“ savanorės Giedrė Šavinienė ir Eglė Pipirė atsakė į visus susitikimo metu kilusius klausimus. Ypač aktyviai klausimus uždavinėjo susitikime dalyvavusios senjorės, kurios galėtų tapti puikiomis pašnekovėmis kitiems senjorams, stokojantiems šilto, prasmingo bendravimo.

 

 
Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras