Penktadienis, 2023 m. rugsėjo 29 d., 06:30
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Pasienio pasaulis Dievo vaikų akimis Elko mieste, Lenkijoje

Pavasario belaukiant kovo 7-8 dienomis Varėnos socialinių paslaugų centro lankytojai su mamomis ir darbuotojais buvo išvykę į Lenkiją,  Elko miestą. Elke visi buvo sutikti  su šypsenomis ir gardžiomis vaišėmis. Mūsų lankytojų apsilankymas suplanuotas iki smulkmenų. Veikloms jie buvo išskirti į dvi  grupes. Mamos su socialine darbuotoja Lina Kvitkauskiene dalyvavo paskaitoje „Kas yra gera mama, tėvas“, o mūsų vaikai žaidė su Elko Centro lankytojais. Paskaitoje Elko neįgalių vaikų mamos dalijosi išgyvenimais, kaip visuomenė sunkiai  priima neįgalų žmogų, kiek reikia už savo vaikus pakovoti, kad jie, kitokie, būtų priimti. 
Pasakoja neįgaliojo mama: „turėjom įvairių veiklų su vaikais: gaminom Velykinius atvirukus. Padirbėjom, o mūsų vaikams rūpėjo, kur mes gyvensim? Mus apgyvendino labai gražiame viešbutyje, Elko miesto centre. Pasivaikščiojus po miestą, vakare mūsų laukė vakarienė kavinėje. Visi kartu atšventėme mūsų Vainiaus gimtadienį. Sugrįžę į viešbutį, negalėjome užmigti, emocijų buvo kupinos širdys. Rytą papusryčiavę iškart išskubėjome i kiną. Pažiūrėję filmukus, grįžome i Elko socialinių paslaugų centrą, kur visi dirbome: kas verbas gamino, kas kiaušinius dažė, kas siuvo viščiukus. Visi dirbome ir vieni kitiems padėjome. Visi buvom draugiški, nereikėjo nei vertėjų. Taip greitai bėgo laikas, kad nepastebėjome, kaip mūsų viešnagė link pabaigos ėjo. Liko tik apibendrinti įspūdžius ir skaniai pavalgyti. O atsisveikinti buvo sunkoka. Visi lenkų darbuotojai prie kiekvieno iš mūsų priėjo ir apsikabino, tuo momentu mūsų neskyrė nei kalbos barjeras, buvo tik  nuoširdi draugystė. Atsisveikinę, sėdom į autobusą ir gana greitai pasiekėme Alytų ir Varėną. Aš, kaip neįgalaus vaiko mama, labai džiaugiuosi, kad vyksta tokie projektai, kurie suartina tėvus iš įvairių šalių, auginančius vaikus su negalia“.

 

Nuo 2017 metų sausio 1 dienos pradėtas įgyvendinti pirmasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas, skirtas Alytaus, Varėnos rajono ir Luko (Elko) miestų (Lenkijos Respublika) bendruomenėms. Pagrindinis projekto „Augančios socialinės pasienio iniciatyvos“ tikslas - įtraukti pasienio bendruomenių narius į bendras socialines iniciatyvas, sustiprinant gausias (trys ir daugiau vaikų) šeimas, sukurti „Socialinio darbuotojo užrašinę“, paskatinti žmonių su negalia užimtumą. Trys projekto partneriai: Alytaus miesto socialinių paslaugų centras, Elko miesto savivaldybė ir Varėnos socialinių paslaugų centras, jau dalyvavo bendruose mokymuose ir studijų vizituose socialiniams darbuotojams, gausių šeimų festivaliuose Elko ir Alytaus miestuose. Bendros projekto metu numatytos veiklos buvo nukreiptos ir infrastruktūros sutvarkymui Alytaus miesto socialinių paslaugų centre, Elko mieste, įrangos įsigijimui Varėnos socialinių paslaugų centre. Tikslinė projekto grupė - gausios šeimos, socialiniai darbuotojai, negalią turintys asmenys, bendruomenės nariai. Projekto trukmė 18 mėnesių. Bendra projekto vertė 682081,88 eurų, Alytaus miesto socialinių paslaugų centrui tenkanti investicijų dalis sudaro 63020,10 eurų.

 
   
Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras