Penktadienis, 2023 m. rugsėjo 29 d., 06:28
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Pasienio pasaulis Dievo vaikų akimis (II)

Nedraugiškai šaltos vasario 21-22 dienos buvo sušildytos su didele meile atvykusių svečių iš Alytaus miesto savivaldybės ir Elko miesto (Lenkijos Respublika) savivaldybių. Varėnos socialinių paslaugų centro lankytojai ir darbuotojai su nekantrumu laukė svečių. Susirinkę pasienio projekto „Augančios socialinės pasienio iniciatyvos“ studijų vizito dalyviai ne tik mokėsi, bet ir dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose. Negalią turinčių vaikų mamos dalyvavo psichologių vedamuose mokymuose „Bendravimas su neįgaliu vaiku: psichologiniai aspektai“. Mamos dalinosi savo asmenine patirtimi, aptarė prisitaikymo prie vaiko negalios pakopas, bendravimo būdus, principus, diskutavo kaip susitvarkyti su netinkamu elgesiu. Kiekvienas neįgalus vaikas ar suaugęs asmuo yra vienintelis ir nepakartojamas Dievo kūrinys, kuris suteikia artimiesiems ir aplinkiniams žmonėms daug nuostabių akimirkų kartu. Susipažinusios, pasimokiusios ir pasišnekučiavusios mamos prisijungė prie užimtumo kartu su savo vaikais. Abi studijų vizito dienas mamos su vaikais gamino rankų darbo suvenyrus, lipdė, piešė rankomis ir smagiai leido laiką, kuris dar labiau suartino. Taip pat antrąją dieną turėjome galimybę parodyti ir pabandyti patiems vykdomo projekto metu, teiktas naujas Varėnos socialinių paslaugų centro paslaugas Varėnos rajono gyventojams – medžio drožybos, keramikos užsiėmimus ir tapybos ant vandens (EBRU) veiklas. Tautodailininkas Algirdas Juškevičius ne tik parodė, kaip pasigaminti „čigonų gėles“, bet ir pademonstravo savo rankų darbo žaislus, kuriuos galėjo išbandyti ir pažaisti kiekvienas studijų vizito dalyvis. Keramikos mokytojas Vidas Savilionis parodė ir leido patiems išbandyti žiedimo staklių galimybes. 
Taip pat studijų vizite viena iš mamų pristatė savo vadovaujamos bendrijos „Vilties“ Varėnos skyriaus veiklą, kurio pagrindinė misija yra teikti paslaugas ir pagalbą intelekto sutrikimų turintiems asmenims. Žiūrint į tokias stiprias mamas ir jų vaikus, kurie į pasaulį žvelgia kitaip, supranti, koks yra žmogus stiprus ir kad neįgalų vaiką auginančioms šeimoms sienų nėra. Todėl mamos atsisveikinant viena kitai sakė iki greito pasimatymo Elke, kuriame vyks paskutinis, baigiamasis šio projekto renginys. 
Nuo 2017 metų sausio 1 dienos pradėtas įgyvendinti pirmasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas, skirtas Alytaus, Varėnos rajono ir Luko (Elko) miestų (Lenkijos Respublika) bendruomenėms. Pagrindinis projekto „Augančios socialinės pasienio iniciatyvos“ tikslas - įtraukti pasienio bendruomenių narius į bendras socialines iniciatyvas, sustiprinant gausias (trys ir daugiau vaikų) šeimas, sukurti „Socialinio darbuotojo užrašinę“, paskatinti žmonių su negalia užimtumą. Trys projekto partneriai: Alytaus miesto socialinių paslaugų centras, Elko miesto savivaldybė ir Varėnos socialinių paslaugų centras, jau dalyvavo bendruose mokymuose ir studijų vizituose socialiniams darbuotojams, gausių šeimų festivaliuose Elko ir Alytaus miestuose. Bendros projekto metu numatytos veiklos buvo nukreiptos ir infrastruktūros sutvarkymui Alytaus miesto socialinių paslaugų centre, Elko mieste, įrangos įsigijimui Varėnos socialinių paslaugų centre. Tikslinė projekto grupė - gausios šeimos, socialiniai darbuotojai, negalią turintys asmenys, bendruomenės nariai. Projekto trukmė 18 mėnesių. Bendra projekto vertė 682081,88 eurų, Varėnos socialinių paslaugų centrui tenkanti investicijų dalis sudarė 63020,1 eurų.

  

  

  

  

  

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras