Penktadienis, 2023 m. rugsėjo 29 d., 07:37
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Fotografijos užsiėmimai

Varėnos socialinių paslaugų centro projektui „Bendrųjų ir specialiųjų socialinių paslaugų plėtra neįgaliesiems ir socialinę atskirtį patiriantiems Varėnos miesto gyventojams“, pagal priemonę 08.6.1-ESFA-V-911 Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas, skirta 28 222,90 Eur ES ir valstybės biudžeto lėšų. Projekto metu bus teikiamos sociokultūrinės paslaugos neįgaliems ir socialinę atskirtį patiriantiems Varėnos miesto gyventojams (tarp jų – ir organizuojamos išvykos į kultūrinius renginius), bus suteikta galimybė jiems pasinaudoti asmens higienos ir priežiūros paslaugomis, taip prisidedant prie asmens higienos įgūdžių ugdymo ir palaikymo.


Praplėstomis sociokultūrinėmis paslaugomis, bus siekiama išvengti visuomenės grupių atskyrimo nuo galimybės dalyvauti pagrindiniuose visuomenės plėtros procesuose, juos motyvuojant, stiprinant bendruosius gebėjimus, gerinant jų savijautą. Į projekto veiklas įtraukti 10 savanorių, kurie kartu su Varėnos socialinių paslaugų centro darbuotojais ves fotografijos, rankdarbių, maisto gaminimo ir kitus užsiėmimus.

Projekto partneriai - Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Varėnos padalinys ir Varėnos Šv. arkangelo Mykolo parapija. Abu projekto partneriai įsipareigoja prisidėti savanorišku darbu vykdant projekto veiklas, taip pat informuoti savo globojamus asmenis apie galimybę pasinaudoti išplėstomis socialinėmis paslaugomis.

2019 m. vasario 20 d. vyko fotografijos užsiėmimai, kurių metu, savanorė Agnė Leikūnaitė parengė ir pristatė daug naudingos informacijos projekto dalyviams, dalinosi savo individualios praktikos patirtimi. Užsiėmimų metu buvo siekiama stiprinti esmines FOTOGRAFIJOS meno teorijos žinias, taip pat trumpai supažindinama su FOTOGRAFIJOS istorijos ištakomis, raida. Projekto lėšomis nupirkta nauja foto įranga, su kuria užsiėmimo metu dalyviai susipažino.

 

Norint maksimaliai atskleisti fotografuojamo siužeto grožį, svarbu gerai žinoti savo fotoaparato galimybes. Užsiėmimų metu dalyviams buvo suteikta galimybė paanalizuoti savo fotoaparato valdymą, funkcijas. Juo geriau išmanysime fotoaparato valdymą, tuo daugiau dėmesio galėsime skirti kompozicijai ir meninei raiškai. Asmeniui, gebančiam stebėti, išgyventi ir suvokti meno kūrinius, tenkinamas jo meninio pažinimo interesas, didinamas sąmoningumas, išplečiamos objektyviojo ir ypač subjektyviojo pasaulio pažinimo ribos.


Visus metus vyksiančio projekto užsiėmimų metu, savanoriai bandys įtraukti, sudominti projekto veiklų dalyvius, didinti dalyvių galimybes įvairioje socialinėje bei kultūrinėje veikloje. Meninis ugdymas reikalingas kiekvienam žmogui, jis laikomas tam tikra kalba ir komunikacijos priemone, kuriai suprasti bei vartoti reikia meninės ir estetinės kompetencijos.


 

 

 

 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras