Penktadienis, 2023 m. rugsėjo 29 d., 05:44
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Dailės užsiėmimai

2019 m. vasario 21 d. vyko meniniai užsiėmimai, orientuoti į procesą, leidžiantį pasinerti į kūrybinę veiklą, patiems priimti sprendimus, sugalvoti idėjas, lanksčiai jas koreguoti. 

Užsiėmimų metu dalyviai susipažino su dailės užsiėmimams būtinų kūrybinių priemonių naudojimu: teptuko sugriebimas, pieštuko paėmimas, linijų, formų piešimas, žirklių valdymas, klijų užtepimas ir dozavimas, mažų karoliukų čiupinėjimas, popieriaus plėšymas, plastilino voliojimas ir daugelio kitų kūrybai būtinų priemonių naudojimas yra pats geriausias ir natūraliausias smulkiosios motorikos treniravimo būdas. Kuo įvairesnės priemonės, technikos ir kuo daugiau kūrybinės laisvės procesui, tuo didesnės galimybės augti ir ugdytis asmens vaizduotei. Išlavinta vaizduotė – esminė kūrybiško žmogaus savybė, nes tik jos dėka galime susieti žinias ir patirtį, planuoti, kurti naujus ir originalius dalykus, išbandyti save įvairiose veiklose ir vaidmenyse. Vaizduotės lavinimas itin svarbus šiuolaikiniam jaunimui, daug laiko praleidžiančiam prie kompiuterių, telefonų ir televizorių ekranų – pačių didžiausių ir greičiausiai veikiančių vaizduotės naikinimo įrankių.

Meninių užsiėmimų metu, pačiu saugiausiu būdu leidome sau išlieti ir išgyventi savo jausmus, emocijas, susikaupusį stresą. Kai nesigauna arba nesinori savo jausmų išsakyti žodžiais, kūrybinio proceso metu jos gali išsilieti pačiu įvairiausiu spektru – spalvomis, formomis, dydžiais, judesiu, garsu ir t.t. Taip mes  patys imame geriau suprasti save, savo jausmus bei aplinkui esantį pasaulį ir jame nutinkančias situacijas, o svarbiausia, atrandame saugų ir naudingą būdą išreikšti savo emocijas. Užsiimant kūrybine veikla daug lengviau ir paprasčiau užmegzti ryšį su kitais, šalia tą patį darančiais nors ir visai nepažįstamais asmenimis. Kai visus sieja ta pati veikla, drąsos bendrauti atsiranda net ir pačiam droviausiam asmeniui. O kolektyviniai projektai dar leidžia ir patirti bendrumo jausmą.

Meninio ugdymo pagalba savanoriai, visus metus vyksiančio projekto meninių užsiėmimų metu, bandys įtraukti, sudominti projekto veiklų dalyvius bei didinti jų galimybes įvairioje socialinėje bei kultūrinėje veikloje.

Varėnos socialinių paslaugų centro projektui „Bendrųjų ir specialiųjų socialinių paslaugų plėtra neįgaliesiems ir socialinę atskirtį patiriantiems Varėnos miesto gyventojams“, pagal priemonę 08.6.1-ESFA-V-911 Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas, skirta 28 222,90 Eur ES ir valstybės biudžeto lėšų. Projekto metu bus teikiamos sociokultūrinės paslaugos neįgaliems ir socialinę atskirtį patiriantiems Varėnos miesto gyventojams (tarp jų – ir organizuojamos išvykos į kultūrinius renginius), bus suteikta galimybė jiems pasinaudoti asmens higienos ir priežiūros paslaugomis, taip prisidedant prie asmens higienos įgūdžių ugdymo ir palaikymo. Projekto trukmė 12 mėnesių.

Projekto partneriai - Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Varėnos padalinys ir Varėnos Šv. arkangelo Mykolo parapija. Abu projekto partneriai įsipareigoja prisidėti savanorišku darbu vykdant projekto veiklas, taip pat informuoti savo globojamus asmenis apie galimybę pasinaudoti išplėstomis socialinėmis paslaugomis.


 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras