Penktadienis, 2023 m. rugsėjo 29 d., 05:41
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Neformalios pagalbos skatinimo renginys

2016 m. spalio 10 d. buvo pasirašyta sutartis tarp Europos socialinio fondo agentūros ir Varėnos socialinių paslaugų centro dėl projekto "Integralios pagalbos plėtra Varėnos rajone" įgyvendinimo. Pagrindinis projekto tikslas - suteikti integralios pagalbos (socialinės globos ir slaugos) paslaugas neįgaliems darbingo amžiaus ir senyvo amžiaus asmenims, konsultacinę pagalbą artimiesiems, šeimos nariams, skatinti bendruomenės ir savanorių įsitraukimą į pagalbos neįgaliajam procesą.


Viena iš projekto veiklų – neformalios pagalbos skatinimo renginys savanoriams ir bendruomenės nariams, kuris įvyko 2019 m. spalio 25 d. Varėnos socialinių paslaugų centre. Renginį vedė Varėnos socialinių paslaugų centro psichologė Rita Petrušinienė, užsiėmimų pradžioje dalyvius pakvietusi į meditacijos pratybas. Ritos Petrušinienės teigimu, tyrimais įrodyta, kad meditacijos pratybos padeda atsipalaiduoti, sumažėja kraujo spaudimas, retėja pulsas, organizmas reikalauja mažiau deguonies. Vos penkios minutės meditacijos atpalaiduoja, nes smegenys geriau aprūpinamos krauju.


Pasibaigus meditacijai bei dalyviams pasidalijus savo savijauta ir patirtimis medituojant
, visi buvo pakviesti prie kavos ar arbatos puodelio. Dalyviai, jaukiai susėdę už apvalaus stalo, klausėsi paskaitos apie stresą bei jo įveikimo būdus. Psichologės duotos užduotys leido suprasti, kad kartais per jautriai reaguojame į visai nereikšmingus kasdienius įvykius ar atsitikimus, kuriuos greitai pamirštame. Trumpalaikis stresas organizmui žalos nedaro, tačiau ilgalaikis silpnina imuninę sistemą, skatina įvairių ligų atsiradimą. Todėl visi turime rasti būdų, kaip stiprinti savo emocinę ir psichinę sveikatą.


Klausantis
psichologės vedamos paskaitos, dalyviai uždavė rūpimus klausimus, dalijosi patirtimis, susijusiomis su slaugomais artimaisiais. Buvo paliesta ir skaudi – netekčių tema, dalinamasi skaudžiais išgyvenimais bei asmeninėmis patirtimis, kaip su tuo susidoroti. 


Renginio pabaigoje padėkota visiems susirinkusiems – dirbantiems projekte, slaugantiems savo artimąjį, savanoriškai prisidedantiems prie projekto veiklos bei visiems besidomintiems integralios pagalbos projekto veikla. 


Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras