Penktadienis, 2023 m. rugsėjo 29 d., 12:57
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
POPIETĖ DRAUGYSTEI


Paskutinį rudens šeštadienį Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje buvo jauku ir šilta. „Sidabrinės linijos“ kvietimas draugystei pritraukė gausų būrį smalsių miestelėnų, kurių laukė turininga programa: sveikinimo kalbos, pranešimai, diskusijos, pokalbiai su ,,Sidabrinės linijos“ savanoriais ir pašnekovais, kūrybinės veiklos.

Renginį organizavo M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas, kurio steigėjų iniciatyva gimė ,,Sidabrinė linija“ – bendravimas ir pagalba telefonu garbaus amžiaus žmonėms. Šioje linijoje kartu su beveik 2000 pašnekovų ir 300 savanorių bendravimo džiaugsmu dalijasi ir nemažas būrys varėniškių. Pokalbiai telefonu veda į draugystę, o tai svarbu kiekvienam – ir senam, ir jaunam.

Sveikinimo žodį tarė Varėnos parapijos kunigas Ernestas Maslianikas, vicemeras Giedrius Samulevičius bei Socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotoja Ramunė Pilelienė. Sveikinusieji dalijosi mintimi, kad žmogui visada reikia kito žmogaus, dėkojo ,,Sidabrinei linijai“ už puoselėjamą draugystę ir atjautą, džiaugėsi, kad vis daugiau varėniškių tampa šios linijos savanoriais. ,,Tai, ką padarėme tik sau, mirs drauge su mumis; tai, ką padarėme kitiems ir pasauliui, išliks ir taps nemirtinga“, – cituodamas amerikiečių rašytoją Albert Pike kalbėjo kunigas Ernestas Maslianikas.

,,Bendraudamas žmogus jaučiasi saugesnis, labiau pasitiki savimi, lengviau prisitaiko prie pokyčių“,  – pranešime ,,Bendravimo poreikis vyresniame amžiuje“ teigė Varėnos kultūrinių renginių organizatorius, verslininkas Marius Galinis. Nepamiršdamas, kad visi žmonės yra skirtingi, Marius kiekvieną skatino bendravimo džiaugsmą patirti išbandant įvairias veiklas. Vieniems smagu prisijungti prie muzikinių ansamblių, šokių ar kitų kolektyvų, kitiems gera pasikalbėti ,,Sidabrinėje linijoje“ ar dalį savo laiko skirti savanorystei. Svarbu daryti tai, kas padeda jaustis laimingu.

M. Galinio išsakytas mintis papildė M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo projektų vadovė Gileta Kierienė, kuri savo pranešime ,,Sidabrinė linija“ Varėnoje: ką nuveikėme“ kalbėjo apie neigiamą vienišumo poveikį žmogaus sveikatai bei linijos veiklą, kvietė visus norinčius registruotis šiltiems pokalbiams.

Lauryno Būdos moderuojamos diskusijos dalyviai Varėnos bendruomenės pareigūnės Elena Kotienė su Asta Kumpaite, BĮ ,,Varėnos globos namai“ vyr. socialinė darbuotoja Rima Pipienė, bitininkas Jonas Jakaitis bei Varėnos miesto sveikatingumo klubo ,,Ropė“ vadovė Aldona Stramkauskienė dalinosi mintimis apie bendravimo iššūkius vyresniame amžiuje, pabrėžė bendrystės ir paskatinimo veikti svarbą.

,,Sidabrinės linijos“ komanda dėkoja renginio dalyviams, savanoriams, pašnekovams, muzikinę programą dovanojusiems ansambliams ,,Gija“, ,,Šarma“ bei ,,Viltis“, taip pat rėmėjams UAB ,,Smaližei“ ir ,,Pylimo kmyninei“.  

                                                                                                                                             

Renginį organizavo M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas, įgyvendindamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Sidabrinė linija“ Varėnoje: psichosocialinė pagalba telefonu socialinę atskirtį patiriantiems senyvo amžiaus asmenims, neįgaliesiems ir jų šeimos nariams“.

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras