Penktadienis, 2023 m. rugsėjo 29 d., 12:33
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Prevencinys renginys - Dilemos teatras

2022 m. lapkričio 17 d., Varėnos Švietimo centre vyko  prevencinis renginys - Dilemos teatras.

Varėnos socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkė  Inga Valadkienė bendradarbiaudama su taikomojo teatro magistrantūros studente Irena Čeplikiene pristatė ir išbandė DILEMOS TEATRĄ.

Daugeliui iki skausmo aktuali patyčių problema vis dar gyvuoja mūsų tarpe.  Patyčias kenčia tūkstančiai vaikų, augančių ne tik sunkumų patiriančiose šeimose, tačiau ir darniose bei finansiškai stipriose šeimose. Irena Čaplikienė ilgą laiką dirbdama su jaunimu, negali likti abejinga ir nereaguoti, žinodama, kokios pasekmės laukia patyčių aukų – dažnu atveju vesti link savižudybės. Todėl šios problemos kėlimas ir sprendimo būdų ieškojimas atvedė Ireną Čaplikienę ir Ingą Valadkienę į bendrą prevencinį renginį. Vienas iš patyčių prevencijos būdų –  Dilemos teatras.

DILEMOS TEATRAS skirtas moraliniam jautrumui ugdyti. Jis sujungia tikras problemas su išgalvotais veikėjais ir suteikia galimybę visiems aktyviai, be jokio pasiruošimo, dalyvauti. Čia nebūna nei aktorių, nei žiūrovų, visi lygiaverčiai dalyviai, svarstantys sudėtingus klausimus. Ši sistema suteikia dalyviams laiko, permąstyti ir pasidalintui savo mintimis su kitais. DILEMOS TEATRAS siūlo  laisvo mąstymo ir bendravimo galimybę, tuo pačiu – mokino dalyvius veiksmingai naudoti oponentų argumentus plėtojant savo idėjas. Dalyviams: socialiniams pedagogams, švietimo centro darbuotojams, socialiniams darbuotojams suteikė galimybę dalyvauti, vertinti save ir kitus iš šalies, analizuoti padarytą žalą ir daryti tam tikrus sprendimus. O svarbiausia – suprasti, kiek galime padaryti veikdami išvien, tapdami pavyzdžiu kitiems.

Labai tikime, jog TAIKOMOJO TEATRO metodu užsikrės  mokytojai, socialiniai darbuotojai kurie susipažinę, galės šį metodą - DILEMOS TEATRĄ pritaikyti patyčių prevencijai ar kitoms socialinėms problemoms spręsti.

 

Atvejo vadybininkė  Inga Valadkienė
Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras