Trečiadienis, 2023 m. birželio 7 d., 05:27
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Mokomasis prevencinis renginys „Kodėl bendruomenei turi rūpėti smurtas artimoje aplinkoje“

2023 m. kovo 23 d. Valkininkų seniūnijoje vyko mokomasis prevencinis renginys „Kodėl bendruomenei turi rūpėti smurtas artimoje aplinkoje“, kuris buvo pristatytas Valkininkų seniūnijos bendruomenei. Renginyje dalyvavo Varėnos policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Evelina Visockytė ir Asta Kumpaitė, Alytaus moterų krizių centro vadovė Irma Treinavičienė, Varėnos socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkė Inga Valadkienė, socialinės darbuotojos su šeimomis Rita Kvaraciejienė ir Oksana Morgevičienė.

Valkininkų seniūnijos bendruomenė supažindinta su smurto rūšimis ir kaip jį atpažinti. Smurtas skirstomas į keturias rūšis, tai fizinis, psichologinis, seksualinis, ir ekonominis. Fizinis smurtas tai neteisėtas tyčinis prieš asmens valią jo organizmui daromas fizinis poveikis, kuriuo siekiama padaryti žalą sveikatai, atimti laisvę, sukelti bejėgišką būklę, fizines kančias ar net atimti gyvybę.

Psichologinis smurtas tai sąmoningas tyčinis poveikis kito asmens psichikai, tai nuolatinė kritika, viešas žeminimas, grasinimai, riksmas, barniai, melavimas, draudimas eiti į viešumą. Seksualinis smurtas tai vertimas santykiauti prieš asmens valią, žiaurus lytinis santykiavimas, vertimas žiūrėti ir atkartoti seksualinio pobūdžio veiksmus. Ekonominis smurtas susijęs su šeimos finansais, kai iš partnerio atimamas jo uždarbis, ar neduodama pinigų būtiniausioms reikmėms, vienvaldiškai priimami finansiniai sprendimai ir smurtautojas tikslingai kuria aukos ekonominę priklausomybę nuo jo. Gali būti naudojamas vienos formos smurtas, tačiau dažniausiai pasitaiko keleto jų kombinacija, pavyzdžiui, seksualinis smurtas naudojamas kartu su fiziniu ir psichologiniu smurtu. Smurtas artimoje aplinkoje nėra tik tos šeimos reikalas. Smurtaujančiose šeimose užaugę vaikai tai priima kaip pavyzdį savo ateities šeimos modeliui. Bendruomenės nariai gali vaidinti svarbų vaidmenį skatindami jiems žinomus smurtą patiriančius asmenis ieškoti pagalbos, palaikyti juo morališkai.


Alytaus miesto moterų krizių centro vadovė pristatė krizių centro galimas pagalbas. Varėnos policijos komisariato bendruomenės pareigūnės pateikė kur kreiptis dėl smurto artimoje aplinkoje.

Kreiptis į policiją numeriu 112. Jei smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantis asmuo yra šalia ir nėra galimybės kalbėti telefonu, galima numeriu 112 išsiųsti SMS žinutę.

Specializuotos kompleksinės pagalbos centrą bendruoju pagalbos numeriu 8 700 55 516

  

 
 

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras