Trečiadienis, 2023 m. gruodžio 6 d., 10:34
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Senjorai lankėsi Varėnoje vykstančiame Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje

2023 m. spalio mėnesį Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Senyvo amžiaus asmenų emocinės sveikatos stiprinimas“ dalyviai turėjo galimybę dalyvauti jau keturioliktą kartą Varėnoje vykstančiame Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje. 

Spalio 12 d.  buvo aplankytas Keistuolių teatro vienos dalies tragikomiškas spektaklis „Labanakt, mama“ pagal Maršos Norman pjesę. Spektaklyje motinos ir kartu gyvenančios suaugusios dukters leidžiamas vakaras. Veikėjų atidesnis žvilgsnis į tarpusavio santykius bei dažnai gyvenime užduodamas klausimas – ar yra įmanomas dviejų žmonių atviras ir nuoširdus pokalbis. 

Spalio 22 d.  aplankytas antrasis spektaklis - Valstybinio Šiaulių dramos teatro tragikomedija „Skraidantis Travolta“ – pagal Artūro Dīcio pjesę. Tai pasakojimas apie atokaus kaimelio gyventojus, kurių kasdienybė skęsta asmeninėse peripetijose. Kasdieninės kalbos, sodrių dialogų ir humoro prisodrinta pjesė nukelia į mažą, visų užmirštą kaimelį, kurio gyventojai, nebandydami nieko keisti ar keistis patys, stumia viena į kitą panašias dienas.  Spektaklyje pirmuoju smuiku griežia psichologiškai tiksli aktorių vaidyba, paženklinta švelniu ironijos prieskoniu. Kiekvienas pjesės veikėjas jaučiasi įspraustas į aplinkybes, kurios,  jų manymu, neleidžia jiems ištrūkti, įgyvendinti savo svajonių. Dėl to kiekvienas jų jaučiasi savaip nelaimingas. Bet ar iš tiesų jie nuoširdžiai nori ir stengiasi keisti savo gyvenimą? 

Spalio 23 d. aplankytas OKT / Vilniaus miesto teatro spektaklis - „Portalas“ pagal Birutės Kapustinskaitės pjesę. Pagrindinis veikėjas atleidžiamas iš darbo. Jo žmona laukiasi, namuose slaugoma jo serganti motina. Prieš pradėdamas naujo darbo paieškas, vyras susidomi netikėtu kvietimu prisijungti prie „Portalo“. Tai žaidimas, padedantis atrasti „tikrąjį save“ ir pakeisti savo gyvenimą. Ilgainiui Audrius tampa vis pasyvesnis gyvenime ir vis aktyvesnis žaidimo siūlomose misijose. Tai spektaklis apie ploną ribą tarp kritinio mąstymo ir radikalumo, kurią peržengę nebūtinai suprantame, kad tai įvyko, o tai ir yra baisiausia. 

Po spektaklių peržiūrų senjorų tarpe buvo pasidalinta nuomonėmis, įžvalgomis, vertinimais. Beveik vienbalsiai didžiausią įspūdį paliko Valstybinio Šiaulių dramos teatro tragikomedijos „Skraidantis Travolta“ aktorių vaidyba. Džiugu, kad vieną iš pagrindinių vaidmenų šiame spektaklyje atlikęs aktorius  Severinas Norgaila yra nominuotas geriausio aktoriaus/aktorės kategorijoje. Spalio 30 d. 18 val. Varėnos kultūros centre, festivalio uždarymo metu,  bus apdovanoti XIV Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio laureatai. Taigi paaiškės ar mūsų gerai įvertinto spektaklio aktorius nugalės geriausio aktoriaus/aktorės nominacijoje.

Į tris Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio spektaklius po 7 bilietus senjorams buvo įsigyta  iš Varėnos rajono savivaldybės remiamo projekto „Senyvo amžiaus asmenų emocinės sveikatos stiprinimas“ lėšų.

  

  

  

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras