Antradienis, 2024 m. vasario 27 d., 21:00
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas Lietuvos Respublikos Prezidentūroje
Lapkričio 16 dieną Varėnos socialinių paslaugų centro direktorė Dovilė Barčiukienė, direktorės pavaduotoja socialiniams reikalams Ramunė Pilelienė ir Varėnos Šv. arkangelo Mykolo prapijos vaikų dienos centro "Svajonė" darbuotojos Dalia Višinskienė ir Viktorija Gegužytė dalyvavo Tarptautinės tolerancijos dienos minėjime LR Prezidentūroje.

Renginio metu kartu su LR Prezidentu Gitanu Nausėda, pirmąja ponia Diana Nausėdiene buvo diskutuojama apie tolerancijos esmę, jos svarbą,įtraukųjį ugdymą. Katažinos Zvonkuvienės, Deivido Zvonkaus parengta meninė programa sukėlė labai stiprius jausmus ir mintis apie tai, kokius išgyvenimus turi patirti tėvai laukę gimstančių vaikučių, patyrę euforiją jų sulaukus ir skausmą, nerimą, nežinią bei susitaikymą ir nuolatinį darbą su savimi, vaikučiu ir aplinka, kai sužino, kad vaikutis turi autizmo spektro sutrikimą ar kitų negalių.

Tolerancijos dienos minėjimo metu buvo pristatyta Aurelijos Savickienės filmo premjera "Aš esu". Tai dokumentinis pasakojimas apie vaiko negalios priėmimo kelią. Sudėtingą, bet kartu šviesų kelią, kuriame daug ne tik skausmingų išgyvenimų, bet šiluma, rūpesčiu ir juoku pripildytų akimirkų. Filme išgyvenimais dalinasi šeimos, specialistai, autistiški asmenys.

Šis filmas aktualus tėvams, esantiems vaikų negalios priėmimo kelyje, taip pat socialinių paslaugų srities specialistams, švietimo bendruomenei ir kiekvienam žmogui, kad galėtų geriau suprasti ir pajausti.
Filmo kūrėjai tikisi, kad tokios meninės priemonės gali lemti nuostatų, požiūrio pokytį, suteikti panašioms šeimoms daugiau stiprybės ir padrąsinimo, taip pat kelti klausimus ir apie juos kalbėti.


 
 
 
Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras