Penktadienis, 2023 m. rugsėjo 29 d., 06:10
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Varėnos socialinių paslaugų centro darbuotojai lankėsi „Maisto banko“ biure ir sandėlyje Vilniuje.

2015 m.  balandžio 16 d. Varėnos socialinių paslaugų centro direktorė Dovilė Barčiukienė, direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Ramunė Pilelienė, socialinė darbuotoja Dovilė Česnulevičiūtė, socialinio darbuotojo padėjėjos Ingrida Kazlauskienė ir Alma Adlienė lankėsi  „Maisto banko“ biure ir sandėlyje Vilniuje, kur buvo aptarti bendradarbiavimo dalinant paramą, klausimai.
„Maisto bankas“ – tai labdaros ir paramos fondas, renkantis paramą maistu ir dalinantis ją nepasiturinčiais žmonėmis besirūpinančioms organizacijoms bei dalyvaujantis įvairiuose projektuose.
„Maisto bankas“  Varėnos rajono savivaldybės partneris skirstant paramą iš Europos pagalbos fondo (EPF). Varėnos rajono savivaldybei atstovauja Varėnos socialinių paslaugų centras, kuris su „Maisto banku“  pasirašęs bendradarbiavimo sutartį.
EPF tikslinė grupė – asmenys, kurių vidutinės mėnesinės pajamos neviršija LR Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (VRP) 1,5 dydžio per mėnesį - 153 eurų (528 Lt) vienam šeimos nariui.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) yra paskirta vadovaujančia institucija, atsakinga už EPF įgyvendinimą Lietuvoje. Už maisto produktų pristatymą ir dalinimo administravimą atsakinga Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo tarnyba.
Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su Varėnos socialinių paslaugų centru „Maisto bankas“  atsakingas už maisto produktų iš EPF produktų pristatymą į pagrindinį Varėnos r. savivaldybės sandėlį. Varėnos socialinių paslaugų centras atsakingas už duomenų surinkimą iš Varėnos r. savivaldybės seniūnijų apie asmenis, laukiančius paramos, už paraiškos teikimą  „Maisto bankui“ su Savivaldybėje laukiančių asmenų sąrašais ir skaičiais, už paramos pristatymą į seniūnijas bei paramos dalinimo dokumentų pristatymą „Maisto bankui“ .
Susitikimo metu buvo aptarti sandėlio nuomos, paramos transportavimo į seniūnijas organizavimo klausimai.

Vėliau Varėnos socialinių paslaugų centro darbuotojai susipažino su kita „Maisto banko“ veikla, apžiūrėjo sandėlius. Domėjosi, kaip gaunami ir išdalinami maisto produktai, iš parduotuvių, aukojančių kasdien ir Lietuvos gyventojų, aukojančių per "Maisto banko" akcijas. 


„Maisto bankas" yra atvira, nešališka ir nepriklausoma nevyriausybinė organizacija, besiremianti geros valios žmonių ir socialiai atsakingų įmonių pagalba.  

Kiekvieną pavasarį ir rudenį vykstančios „Maisto banko“ akcijos metu maisto prekių parduotuvėse tūkstančiai savanorių pasitinka pirkėjus dalindami skrajutes ir prašydami paaukoti ilgai negendančių maisto produktų. Gerų žmonių paaukotas maistas atitenka nepasiturintiems, kuriais rūpinasi daug Lietuvos socialinių organizacijų ir įstaigų.
Didžiausio šalies labdaros fondo savanoriai paramą maistu iš prekybos centrų kasdien renka ir išdalina skurstantiems 46 miestuose.


Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras