Penktadienis, 2023 m. rugsėjo 29 d., 07:47
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Kelionė į Birštoną

Varėnos socialinių paslaugų centro asmenų su negalia dienos užimtumo grupės nariai, darbuotojos bei lydintys asmenys 2015 m. gegužės 5 dieną vyko į pažintinę kelionę po Birštoną.


Birštonas  - vienas iš seniausių ir žymiausių Lietuvos kurortų. Jis įsikūręs Lietuvos centrinės dalies pietuose, kur Nemunas išsiraizgęs nuostabiomis kilpomis. Kurortas nuo senų laikų vilioja išskirtiniu kraštovaizdžiu, unikaliais gamtiniais ištekliais, gerai organizmą veikiančiu klimatu, gydomaisiais mineralinių vandenų šaltiniais, ramybe.


Varėnos socialinių paslaugų centro ekskursijos dalyviai pažintį su Birštonu pradėjo nuo muziejų. Įspūdį paliko apsilankymas Birštono sakraliniame muziejuje, kuris įkurtas 2000 metais senojoje klebonijoje. Muziejuje eksponuojama Kaišiadorių vyskupijos  liturginių eucharistinių indų kolekcija, liaudies mažoji skulptūra, sakralinė tapyba ir kt.

Vėliau apsilankę Birštono muziejuje, ekskursijos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Birštono istorija, pasakojančia apie karališkojo kurorto praeitį. Muziejaus ekspozicija, kurios fonduose sukaupta daugiau nei 8000 eksponatų, iš kurių daugiau nei 500 eksponuojami nuolat, atspindi svarbiausius Birštono praeities faktus bei kurorto dabartį.


Birštono muziejuje Varėnos socialinių paslaugų centro užimtumo grupės nariai ir juos lydintys asmenys dalyvavo edukacinėje programoje „Prakalbinkime tautodailės raštą“.

Edukacinės programos metu  dalyviai buvo supažindinti su Baltų simboliais,  ženklais ir raštais, kurie naudojami ir Dzūkijos  regiono tautodailėje, drožyboje, karpiniuose ir kituose rankdarbiuose. Sužinojo kuo Dzūkijos regiono raštai išsiskiria iš kitų regionų. Dalyviai išklausę pasakojimą apie simbolius ir raštus galėjo ant jau pasiūto lininio  maišelio pagal pateiktus pavyzdžius nusipiešti raštą. Maišelius, puoštus savo sukurtu raštu, dalyviai galėjo pasiimti atminimui. Juose bus galima pilti sėklas, ar laikyti vaistinius augalus, kuriuos neįgalūs jaunuoliai augina Varėnos socialinių paslaugų centro kieme.


Po aplankytų muziejų dalyviai tęsė pažintį su miestu, lankėsi „Eglės“ sanatorijoje, kurią garsina mineralinis vanduo ir gydomasis purvas. „Eglėje“ ekskursijos dalyviai vaišinosi mineraliniu vandeniu, grožėjosi gėlynais.


Pasivaikčioję po miestą, visi lipo į Birštono piliakalnį, vadinamą Vytauto kalnu. Tai vienas aukščiausių (šlaitų aukštis siekia iki 40 m) ir žinomiausių piliakalnių Lietuvoje. XIV a. pabaigoje ant piliakalnio stovėjo medinė Birštono pilis, kuri buvo Trakų kunigaikštystės gynybinės sistemos dalis ir vienas iš Vytauto medžioklės dvarų. Užlipę ant kalno, ekskursijos dalyviai galėjo grožėtis nuostabiais panoraminiais gamtos vaizdais.

Vakarop pilni įspūdžių ir gerų emocijų ekskursijos dalyviai išvyko į Varėną.

Daugiau nuotraukų galerijoje.

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras