Penktadienis, 2023 m. rugsėjo 29 d., 06:55
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Socialinių darbuotojų mokymai Luko (Elko) mieste

Socialinio darbuotojo pasirūpinimo savimi svarba, streso pasekmės,  teisinga nuostata į konfliktą, bendravimo įgūdžių tobulinimas, efektyvi komunikacija, darbas su negalią turinčiais asmenimis, pagalba gausioms šeimoms – žodžiai, kuriuos dvi dienas minėjo pasienio socialiniai darbuotojai, dalyvavę Interreg V-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programos projekto „Augančios socialinės pasienio iniciatyvos“  mokymuose Luko (Elko) mieste. Liepos 19-20 dienomis pasienio socialiniams darbuotojams buvo perteiktos ne tik teorinės žinios, bet kartu atliktos ir praktinės užduotys sprendžiant įvairias situacijas: konfliktas rizikos šeimoje dėl alkoholio vartojimo, psichologinis smurtas tarp jaunuolių, emocinis išsekimas negalią prižiūrinčiam asmeniui, socialinių įgūdžių formavimas vienišai motinai ir kitos užduotys.

 Nuo šių metų sausio 1 dienos pradėtas įgyvendinti pirmasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas, skirtas Alytaus, Varėnos rajono ir Luko (Elko) miestų (Lenkijos Respublika) bendruomenėms. Pagrindinis projekto „Augančios socialinės pasienio iniciatyvos“ tikslas - įtraukti pasienio bendruomenių narius į bendras socialines iniciatyvas, sustiprinant gausias (trys ir daugiau vaikų) šeimas, sukurti „Socialinio darbuotojo užrašinę“, paskatinti žmonių su negalia užimtumą. Trys projekto partneriai: Alytaus miesto socialinių paslaugų centras, Elko miesto savivaldybė ir Varėnos socialinių paslaugų centras, jau dalyvavo bendruose mokymuose ir studijų vizite socialiniams darbuotojams Alytaus mieste, mokymuose ir gausių šeimų festivalyje Luko mieste. Rugsėjo 3 dieną visos pasienio gausios šeimos yra laukiamos gausių šeimų festivalyje, kuris vyks Alytuje. Užsimezgusi pasienio draugystė ir bendros veiklos stiprina ne tik socialinių darbuotojų žinias, bet ir suteikia galimybes keistis patirtimi, kurti naujas pagalbos priemones socialiai pažeidžiamoms pasienio gyventojų grupėms.

Bendros projekto metu numatytos veiklos nukreiptos įrangos įsigijimui Varėnos socialinių paslaugų centre, infrastruktūros sutvarkymui Alytaus miesto socialinių paslaugų centre, ir Elko mieste. Tikslinė projekto grupė - gausios šeimos, socialiniai darbuotojai, negalią turintys asmenys, bendruomenės nariai. Projekto trukmė 18 mėnesių. Bendra projekto vertė 682081,88 eurų, Varėnos socialinių paslaugų centrui tenkanti investicijų dalis sudaro 63 020,10  eurų.

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras