Penktadienis, 2023 m. rugsėjo 29 d., 05:50
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Socialinių darbuotojų studijų vizitas Varėnos mieste

Įgyvendinant Interreg V-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programos projektą „Augančios socialinės pasienio iniciatyvos“ , spalio 11-12 d. Varėnos mieste buvo organizuojamas studijų vizitas, skirtas trijų savivaldybių – Alytaus miesto, Elko (Lenkijos Respublika) ir Varėnos rajono savivaldybės socialiniams darbuotojams. Šis studijų vizitas buvo skirtas socialinį darbą dirbančiųjų kūrybingumo skatinimui, kuris yra neatsiejama kiekvienos dienos darbo dalis. Todėl pirmąją vizito dieną vyko teoriniai ir praktiniai kūrybinio mąstymo psichologijos užsiėmimai, antrąją dieną socialiniai darbuotojai turėjo galimybę išbandyti tapybos ant vandens (EBRU) galimybes. Taip pat pasienio savivaldybių socialiniai darbuotojai susipažino su Merkinės globos namų gyventojais bei jiems teikiamomis paslaugomis, Varėnos švietimo centro veikla ir jame įkurta jaunimui skirta erdve, Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo parapijos „Carito“ vaikų ir paauglių dienos centro „Svajonė“ veikla bei su Varėnos socialinių paslaugų centro teikiamomis socialinėmis paslaugomis.

 Nuo šių metų sausio 1 dienos pradėtas įgyvendinti pirmasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas, skirtas Alytaus, Varėnos rajono ir Luko (Elko) miestų bendruomenėms. Pagrindinis projekto „Augančios socialinės pasienio iniciatyvos“ tikslas – įtraukti pasienio bendruomenių narius į bendras socialines iniciatyvas, sustiprinant gausias (trys ir daugiau vaikų) šeimas, sukurti „Socialinio darbuotojo užrašinę“, paskatinti žmonių su negalia užimtumą. Trys projekto partneriai: Alytaus miesto socialinių paslaugų centras, Elko miesto savivaldybė ir Varėnos socialinių paslaugų centras, jau dalyvavo bendruose mokymuose ir studijų vizite socialiniams darbuotojams Alytaus mieste, mokymuose ir gausių šeimų festivalyje Luko ir Alytaus miestuose. Sausio 24-25 dieną pasienio neįgalieji ir jų šeimos nariai  yra laukiami Alytuje, vasario 21-22 dienomis – Varėnoje, kovo 8-9 dienomis – Luko (Elko) mieste.

Užsimezgusi pasienio draugystė ir bendros veiklos stiprina ne tik socialinių darbuotojų žinias, bet ir suteikia galimybes keistis patirtimi, kurti naujas pagalbos priemones socialiai pažeidžiamoms pasienio gyventojų grupėms.

Bendros projekto metu numatytos veiklos nukreiptos įrangos įsigijimui Varėnos socialinių paslaugų centre, infrastruktūros sutvarkymui Alytaus miesto socialinių paslaugų centre ir Luko (Elko) mieste. Tikslinė projekto grupė – gausios šeimos, socialiniai darbuotojai, negalią turintys asmenys, bendruomenės nariai. Projekto trukmė 18 mėnesių. Bendra projekto vertė 682081,88 eurų, Varėnos socialinių paslaugų centrui tenkanti investicijų dalis sudaro 63 020,10  eurų.

Komentarai:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras