Trečiadienis, 2023 m. gruodžio 6 d., 09:28
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas
Mokymai „Bendravimo su neįgaliaisiais ir vyresnio amžiaus žmonėmis ypatumai ir konfliktų valdymas“

2019 m. vasario 6 d. Varėnos socialinių paslaugų centre vyko pirmieji mokymai vietos bendruomenės atstovams, įsitraukusiems į savanorišką veiklą „Sidabrinėje linijoje“. Mokymus tema „Bendravimo su neįgaliaisiais ir vyresnio amžiaus žmonėmis ypatumai ir konfliktų valdymas“ organizavo M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas, įgyvendindamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Sidabrinė linija“ Varėnoje: psichosocialinė pagalba telefonu socialinę atskirtį patiriantiems senyvo amžiaus asmenims, neįgaliesiems ir jų šeimos nariams“.

 

Mokymų lektorė medicinos psichologė Daiva Juozapavičienė parengė daug įdomių praktinių užduočių įgūdžiams tobulinti, dalijosi savo individualios praktikos patirtimi ir konsultavo projekto dalyves padėdama rasti išeitis jų patiriamose profesinės veiklos situacijose.

 

Mokymuose dalyvavusios Varėnos globos namų  darbuotojos ir Varėnos socialinių paslaugų centro lankomosios priežiūros specialistės jau penkis mėnesius dalyvauja „Sidabrinės linijos“ veikloje informuodamos bendruomenę apie galimybę gauti pagalbą telefonu. Visos dvidešimt mokymų dalyvių yra projekto partnerių darbuotojos, o trys specialistės jau bendrauja su parinktais pašnekovais.

 

Mokymų metu savanorė Dalia kaip tik sulaukė „Sidabrinės linijos“ skambučio, nes tai buvo sutartas laikas, kuomet ji kalbasi su savo pašnekove. Visa grupė išlydėjo kolegę plojimais paskatindamos ir padrąsindamos tiek ją, pradėjus bendravimą telefonu, tiek ir kitas dalyves drąsiau įsijungti į savanorystės veiklas. Kalbėdamos apie teigiamą bendravimo poveikį Varėnos globos namų darbuotojos dalinosi istorija, kad jų gyventojas Vytautas jau antrus metus yra aktyvus pašnekovas „Sidabrinėje linijoje“. Bendraudamas senolis ne tik patiria daug pozityvių emocijų, bet ir skatina  savo kaimynus paskambinti ir užsiregistruoti reguliariems pokalbiams „Sidabrinėje linijoje“.

 

„Tokie mokymai – tai atgaiva nuo kasdienių rūpesčių ir tuo pačiu galimybė panagrinėti problemines darbinės praktikos situacijas bei kartu ieškoti pozityvių sprendimų“, – po mokymų kalbėjo jų dalyvės. Jos jau su nekantrumu laukia kitų mokymų socialiniams darbuotojams aktualia tema „Streso valdymas ir profesinio „sudegimo“ prevencija“. Antrieji projekto mokymai savanoriams planuojami kovo mėnesį.

 

 












Komentarai:
Naujas komentaras:
Vardas
El. paštas
Saugos kodas

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2021 Varėnos socialinių paslaugų centras