Ketvirtadienis, 2020 m. birželio 4 d., 21:31
+370 310 51 080
Titulinis Svetainės medis El. paštas

GLOBOS CENTRO NAUJIENOS

ŠVENTINIS RENGINYS GLOBĖJAMS

Varėnos socialinių paslaugų centre gruodžio 19 d. vyko antrasis Kalėdinis renginys, skirtas globėjams, kurio tikslas - padėkoti jiems už kilnų ir prasmingą darbą.

Renginio pradžioje Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius visus pasveikino su artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis, padėkojo globėjams už skleidžiamą gerumą ir šilumą bei palinkėjo visiems gražių švenčių, o vaikučiams – dosnaus Kalėdų senelio.
Ineta Meduneckytė – Tamošiūnienė kartu su Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos etno klasės mokiniais vedė edukacinę programą „Senosios Kalėdų laukimo tradicijos, dainos ir žaidimai“. Išgirdome pasakojimą apie elnią devyniaragį, kuris yra senovės lietuvių mitologinė būtybė, savo raguose nešanti dangaus kūnus (dažniausiai Mėnulį, tačiau taip pat ir Saulę). Nuo priešpilnio mėnulio iki pilnaties – 9 paros, todėl jis vadinamas devyniaragiu. Buvo pasakojama, kad baltas elnias išbėga per saulėgrįžą, o atbėga per Kalėdas. Žiemos saulėgrįžos šventė dar vadinta Elnio devyniaragio švente. Kai kuriose dainose elnias ir kaip Saulės simbolis, atnešantis ant ragų saulę. Edukacijos metu visi kartu dainavo, šoko ir žaidė, taip pat susipažino su muzikos instrumentais, kuriais grojo mūsų senoliai ilgais žiemos vakarais.
Po nuostabios edukacinės programos, globėjai ir vaikučiai buvo pakviesti pasišnekučiuoti prie arbatos ar kavos puodelio ir patiems pasigaminti žvakelę iš bičių korio.

Sveikiname visus su artėjančiomis Šv. Kalėdomis ir linkime, kad kiekviena diena neštų gėrį, šilumą, sveikatą ir stebuklą!


MOKYMAI BŪSIMIEMS GLOBĖJAMS/ĮTĖVIAMS

Varėnos Globos centras skatina vaikų globą ir dėkoja kiekvienam pasiryžusiam globoti tėvų globos netekusį vaiką ir kviečia visus Varėnos krašto žmones pagalvoti apie vaikų globą ar įvaikinimą ir dalyvauti globėjų ir įtėvių programoje GIMK.
JAU 2019 M. SPALIO 14 D. ORGANIZUOJAMI MOKYMAI PAGAL GIMK PROGRAMĄ.
Kviečiame prisijungti prie kilnaus tikslo, padėti vaikams, likusiems be tėvų globos, pažinti gyvenimą šeimoje.
Laukiame Jūsų adresu: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna – I aukštas 3 kabinetas arba skambinkite telefonais 8 667 48665, 8 667 48778

 

GLOBOS CENTRO VEIKLOS PRISTATYMAS ŠEIMŲ ŠVENTĖS METU

Gegužės 15 d. Varėnoje šurmuliavo nuotaikinga Šeimų šventė 2019. Tai jau ketvirtoji Varėnos socialinių paslaugų centro organizuojama šventė, kuri šiais metais persikėlė iš Varėnos socialinių paslaugų centro kiemelio į atsinaujinusias Varėnos miesto centro erdves.

Šventės metu, tarp kitų įvairias veiklas ir užsiėmimus siūlančių vietų, Varėnos socialinių paslaugų centro globos centras pristatė savo veiklą bei Globėjų (rūpintojų) mokymo ir konsultavimo programą (GIMK). Buvo viešinamas stendas „Vaiko globa - neįkainojama dovana“ bei Varėnos globos centro stendas, kviečiantis Varėnos krašto gyventojus tapti socialiniais globėjais, globėjais (rūpintojais) ar įtėviais. Buvo dalijamos vaiko konstitucijos, magnetukai, balionai, skrajutės su kontaktine informacija. Veiklos pristatymo metu Globos centro darbuotojams talkino savanoriai.


  
AKTUALI INFORMACIJA KETINANTIEMS GLOBOTI (RŪPINTI) VAIKUS, NETEKUSIUS TĖVŲ GLOBOS

Varėnos rajono tarybos 2017-02-28 sprendimu Nr. T-VIII-609 „Dėl pagalbos pinigų fiziniam asmeniui (globėjui, rūpintojui) už vaiko globą skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“  Globėjui (rūpintojui) už vaiko (-ų) globą ar rūpybą yra mokami pagalbos pinigai.  Jų dydis globos ar rūpybos laikotarpiu yra 300 Eur per mėnesį.

           Pagalbos pinigai neskiriami ir nemokami globėjui:
            –   kurio globojamam vaikui ankstesniu globėju buvo skirtas dabartinio globėjo kartu gyvenantis sutuoktinis arba asmuo, su kuriuo bendrai gyvena neįregistravęs santuokos, ir ankstesnis globėjas savo noru atsisakė būti šio vaiko globėju;
            –   kuriam paskirta vaiko globa, bet anksčiau jis buvo skirtas vaiko globėju ir savo noru atsisakė globoti vaiką;
            –  kuris globoja savo nepilnamečio vaiko vaiką iki vaiko tėvui sukaks pilnametystė;
            –  jeigu globojamas vaikas yra suimtas, atlieka su laisvės atėmimu susijusią bausmę;
            –  kurio globotinis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ir yra išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę ir maistą) vaikų socializacijos centre;
            –  jeigu vaiko globa nustatyta tėvu prašymu dėl jų laikino išvykimo iš Lietuvos Respublikos;
            –  globėjui, globojančiam vaiką, susietą su juo giminystės ryšiais.


Daugiau informacijos:
http://varena.lt/pagalbos-pinigai-fiziniam-asmeniui-globejui-rupintojui-uz-vaiko-globa/?fbclid=IwAR2D_OCaY3WENDaPpT97teOJnkwWUIafBwxf6nveReTkZbCkCyJdkcqKCaE

Naujienų prenumerata

El. paštas:

Kontaktai

Varėnos socialinių paslaugų centras
Įstaigos kodas: 301792843
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 61A, Varėna
Tel. / faks. +370 310 51 080
El. paštas info@varenosspc.lt

Darbo laikas

I-IV:         8.00–17.00
V:            8.00–15.45
Pietūs: 12.00–12.45

© 2015 Varėnos socialinių paslaugų centrasIT Sprendimai: UAB Intermedija ®